Albumy ślubne w które oprawiam zdjęcia - fotoksiążka i dreambook
logo

Albumy w które oprawiam zdjęcia.

albumy ślubne

Albumy ślubne – mnóstwo możliwości oprawienia fotografii.

Gdy opadną już wszystkie ślubne emocje, kolejną ważną sprawą, o której musicie zdecydować jest forma prezentacji zdjęć ślubnych czyli albumy ślubne. Ogromny wybór albumów ślubnych powoduje, że sprawa nie należy do najłatwiejszych. Jednak nie musicie się martwić 🙂

Mam dla Was świetną wiadomość! Jestem po to, żeby Wam pomóc! Na bieżąco zaznajamiam się z ofertami producentów albumów ślubnych i wybieram wyłącznie te najlepsze. Obecnie moją uwagę przykuwają trzy produkty. Tworzone w najlepszej jakości. Z dbałością o detale i styl. Proponuję dwa warianty oprawy Waszych zdjęć ślubnych. Fotoksiążkę oraz dreambooka.

Albumy ślubne – fotoksiążka albo dreambook

Fotoksiążka na rynku istnieje od kilku dobrych lat. Pierwsze fotoksiążki pojawiły się w Polsce w roku 2005. Jednak dopiero od niedawna, jakość wydruku i wykonania zaczęła współgrać z rangą uroczystości ślubnej. Przez długi czas poszukiwałem producenta, który sprosta moim wymaganiom dotyczącym fotoksiążki. Postawiłem na według mnie najlepszego na naszym a także i europejskim rynku.

1. Fotoksiążka classic: wybór dla koneserów

Najważniejsze cechy:

 • wysoka jakość wydruku i duża głębia kolorów – technologia HP Indigo – elektroinkowa (7-kolorowa),
 • wyjątkowe papiery: matowy lub półbłyszczący (na zdjęciach poniżej widoczny jest papier matowy),
 • okładki w oprawie płóciennej, skórzanej lub w pełni zadrukowanej,
 • mnogość kolorów i struktur płócien oraz ekoskór do wyboru,
 • okienko ze zdjęciem pokryte akrylem na okładce (przy wyborze okładki z płótna lub skóry),
 • wysoka wytrzymałość mechaniczna całej fotoksiążki,
 • dwa rozmiary do wyboru: 20×30 cm albo 30×42 cm,
 • do 120 stron!

2. Dreambook – album marzeń!

Dreambook według mnie ma trzy niepodważalne zalety, które nie występują nigdzie indziej: niesamowita jakość wydruku, przepiękny papier satynowy oraz łączenie kart, które pozwala na wydruk jednego zdjęcia na dwóch stronach bez utraty szczegółów na łączeniu. To na dzień dzisiejszy najlepszy i najbardziej ekskluzywny produkt z jakim się spotkałem. Te wszystkie elementy składają się na spójną i elegancką całość.

Najważniejsze cechy:

 • zadziwiająca jakość wydruku – połączenie naświetlania z drukiem atramentowym,
 • technologia Canon Dreamlabo,
 • nieprawdopodobna głębia czerni i plastyka kolorów,
 • rewolucyjna rozdzielczość zdjęć do 2400 dpi,
 • wyjątkowy papier satynowy o wysokiej gramaturze,
 • okładki w oprawie akrylowej, płóciennej, skórzanej lub zadrukowanej,
 • mnogość kolorów i struktur płócien oraz ekoskór do wyboru,
 • okienko ze zdjęciem pokryte akrylem na okładce (przy wyborze okładki z płótna lub skóry),
 • bardzo wysoka wytrzymałość mechaniczna,
 • dreambook nie zamyka się podczas oglądania,
 • trzy rozmiary do wyboru: 20×30 cm, 30×30 cm lub 30×45 cm,
 • do 120 stron!

Decydując się na fotoksiążkę – dreambook, zawierającą 120 stron znajdzie się w niej około 200-250 zdjęć. Czyli będzie w niej praktycznie co druga fotografia z Waszego ślubu.


Aktualizacja 05/02/2020 r.:

Fotoksiążka zdecydowanie górą

W 2019 roku wybieraliście fotoksiążkę znacznie częściej, pojawiły się też nowe oprawy aksamitne. Również albumy dla rodziców (mała fotoksiążka 20×30 cm) zaczęły zyskiwać na popularności.


Aktualizacja 08/10/2018 r.:

Fotoalbum na głębokim macie

Do popularnej fotoksiążki oraz dreambooka dołącza fotoalbum a z oferty znika mało popularny album passe-partout.


Aktualizacja 10/11/2017 r.:

Fotoksiążka classic

Fotoksiążka classic nabiera nowej formy i jakości. Do oferty dołączają nowe papiery (w tym świetny Mohawk mat), fotoksiążka jest jeszcze większa i co najważniejsze zmienia się technologia wydruku z tonerowej na electroinkową.


Aktualizacja 30/06/2017 r.:

Dreambook

Popularność fotoksiążek rośnie. Do oferty dołącza fotoksiążka marzeń czyli Dreambook, zaś album klasyczny zostaje wycofany.


Aktualizacja 4/10/2016 r.:

Trendy na 2017 rok

W mijającym roku 2016, moi klienci w większości decydowali się na fotoksiążkę. Albumy Passe-Partout to około 1/4  wszystkich zamówień. Zapowiada się stabilizacja, czyli 3:1 dla fotoksiążek.


Trendy na 2016 rok

W minionym roku 2015, moi klienci decydowali się na oba albumy w podobnych proporcjach. Co warto zauważyć, znacznie wzrosła ilość wybieranych albumów Passe-Partout w porównaniu z rokiem 2014. Wtedy stosunek albumów klasycznych do Passe-partout wynosił 3:2 na korzyść tych pierwszych. Wygląda na to, że nowa forma albumów z roku na rok rośnie w siłę.

2 thoughts on Albumy w które oprawiam zdjęcia.

 1. Michale – zdecydowanie polecamy oprawy aksamitne, o których piszesz w ostatniej aktualizacji. To wspaniały i piękny materiał zarówno na fotoalbum jak i fotoksiążkę ślubną. Polecamy je obecnie wszystkim naszym Parom Młodym. W tego materiału również wykonaliśmy nasze nasze albumy ślubne prezentacyjne. Kilka poglądowych zdjęć możesz zobaczyć u nas na stronie. Zapraszamy i pozdrawiamy, Monika i Łukasz

 2. Fotoksiążki i fotoalbumy to ciekawa alternatywa dla tradycyjnych albumów ze zdjęciami. Moim zdaniem są praktyczniejsze i wygodniejsze w przeglądaniu a dodatkowo zachwycają jakością. 🙂

Leave a comment

Messenger icon