logo

Fotograf | Michał Szczepański – blog

Ślub Joanny i Artura w Kaliszu

Wstęp. Poprzednia galeria z dnia ślubu Marka i Martyny (zobacz tutaj) miała grubo ponad 200 zdjęć. Obiecałem sobie, że w tym wpisie zmieszczę się w 100 klatkach. Łatwo nie było. Para młoda otrzymała ponad 500 zdjęć, więc cztery z pięciu musiałem odrzucić. Poranny deszcz orzeźwił powietrze a wiatr przegnał brzydkie chmury. Dzień ślubu był pogodny i przyjemny. Radość i napięcie przeplatały się wzajemnie z każdej strony. Przed nami wspaniałe opowiadanie na które zapraszam Was wraz z Asią i Arturem. Ślub […]

Maksymalna dawka miłości w Hotelu Maxim

Wstęp. To był długi dzień. I nie mam tu na myśli długiego, letniego dnia zaczynającego się wschodem słońca o 4 nad ranem a kończącego zachodem grubo po 21… To był długi, październikowy dzień pracy. Pochmurny i rześki, z miękkim światłem słońca rozproszonym w chmurach. Martyna i Maciej, nasi nowożeńcy zaprosili ponad 200 (!) gości aby razem z nimi świętowali ten wspaniały dzień, wśród zaproszonych byłem i ja w roli fotografa. Bardzo mnie to ucieszyło.

Wesele w Koronie Karkonoszy

Wesele w Koronie Karkonoszy. Wieczór był pochmurny i wietrzny. Dwór Korona Karkonoszy leżący w małej miejscowości Sosnówka, nieopodal Karkonoskiego Parku Narodowego pokrył się zmarzniętym deszczem. To była sobota wieczór, dzień poprzedzająca wesele Edyty i Krzyśka,

Klimatyczny plener w Pradze z Iwoną i Kamilem

Plener w Pradze z Iwoną i Kamilem Kochani zapraszam Was do galerii ślubnej z naszego wyjazdu do Czech, a konkretniej do stolicy Czech, Pragi. Więcej o Pradze znajdziecie choćby tutaj. Obejrzyjcie razem z nami to wspaniałe miejsce z niezliczoną ilością przepięknych zakątków, niesamowitych miejsc i niepowtarzalnym klimatem. 

Pałac Tłokinia Kościelna

Zjawiskowy ślub Natalii i Aarona

 Pałac Tłokinia – wyjątkowe miejsce. Natalia i Aaron to para na stałe mieszkająca poza granicami Polski, która postanowiła zorganizować swój ślub w pięknym miejscu jakim jest Pałac Tłokinia. Na to święto miałem ogromną przyjemność być zaproszonym w roli fotografa. Odpowiedzialność jaka spoczywała na mnie była ogromna. Postanowiłem wybrać się do tego urokliwego miejsca w Tłokini Kościelnej nieco wcześniej. Dzięki temu miałem czas na zapoznanie się z obiektem i obsługą. Może się to wydawać sprawą drugorzędną, jednak dla mnie to bardzo […]

Plener w Krakowie

Piękny ślub Pauliny i Radosława

Dom weselny Leśny Dwór i plener w Krakowie Paulina i Radosław to wspaniała Para Młoda, która zaufała mi i postawiła na nietuzinkową fotografię ślubną. Przedstawiam Wam 100 fotografii podzielonych na dwie główne części.

Sesja narzeczeńska w Sycowie

Wyjątkowa sesja narzeczeńska Kamili i Krystiana

Sesja narzeczeńska Kamili i Krystiana w kolorach lata Wielokrotnie wspominałem na łamach mojego bloga, o tym jak ważny jest kontakt fotografa z Parą Młodą. Ma on kluczowe znaczenie w dniu ślubu. Im lepszy jest kontakt i lepsze poznanie wzajemne, tym lepsze efekty na fotografiach. Jedną z możliwości na dobre poznanie siebie wzajemnie jest

Wyjazd do Chorwacji

Legendarny wyjazd do Chorwacji – cz. 3/3 – Szybenik i Trogir

Szybenik i Trogir – trzecia część legendarnego wyjazdu do Chorwacji Przed Wami trzecia część legendarnego wyjazdu do Chorwacji. Nadszedł wreszcie czas na długo oczekiwaną relację z ostatniego etapu podróży. Tym razem odwiedzamy Szybenik oraz Trogir. 

Plener ślubny w górach

Plener ślubny w górach – relacja i zdjęcia

Plener ślubny w górach Pomysł na plener ślubny w górach od dłuższego czasu zajmował moją głowę. Nie ukrywam, że pierwsze plany obejmowały sesję fotograficzną jesienią. Koniec końców razem z Gosią i Markiem trafiliśmy wspaniałą pogodę w samym środku zimy. Kompletny brak chmur na niebie i mocne słońce. Duże wyzwanie stało przed nami. Jak sobie poradziliśmy? Zapraszam na relację z pleneru ślubnego w Karpaczu i okolicach.

Plener ślubny Pergola Wrocław

Wspaniały ślub nad jeziorem Błędno w Hotelu Navigator

Wesele w Hotelu Navigator To był piękny wrześniowy poranek gdy szykowałem się na wyjazd do Zbąszynia. To właśnie tam jest położony Hotel Navigator, w którym Paulina i Maciej zaplanowali przyjęcie weselne, a mnie zaprosili w roli ich osobistego fotografa. Robienie zdjęć w dniu ślubu to duże wyzwanie. Jako fotograf

Hotel Borowianka - plener w Parku miejskim

Zjawiskowy ślub Kingi i Józefa w Borowiance

Hotel Borowianka – zaczynamy przygotowania Pana Młodego. Dzień ślubu często kojarzymy z piękną suknią Pani Młodej, ceremonią zaślubin w kościele czy też fantastycznie bawiącymi się gośćmi na przyjęciu weselnym. Nie możemy jednak zapominać o Panu Młodym. Co prawda przygotowania mężczyzn zazwyczaj ograniczają się do prysznica, ubrania garnituru i butów, niemniej warto poświęcić im więcej uwagi. Na czątek, zobaczcie kilka zdjęć z przygotowań Józefa w Hotelu Borowianka.

Papież Franciszek Flaminio 2016

Papież Franciszek na cmentarzu Flaminio w Rzymie

Papież Franciszek na cmentarzu Flaminio Dnia 2 listopada 2016 roku, w dzień wspomnienia wszystkich zmarłych papież Franciszek odprawił mszę świętą. Byłem tam ze sprzętem fotograficznym i oficjalną akredytacją fotografa wydaną ze przez Stolicę Apostolską. To wielkie wyróżnienie. Bardzo dziękuję wszystkim osobom, które się

Weselny drink bar - barman na weselu

Weselny drink bar – Tequila Sunrise czy Sex on the Beach?

Weselny drink bar – popijamy koktajle na przyjęciu weselnym Z roku na rok weselny drink bar przybiera na popularności. Będąc fotografem ślubnym spotykam co raz częściej barmanów na weselu. Czy weselny drink bar to dobry pomysł? Co oferują barmani i na co zwrócić uwagę przy wyborze? Pozwólcie, że podzielę się z Wami moimi osobistymi spostrzeżeniami.

wesele w Starym Młynie w Bolesławcu

Wesele w Starym Młynie!

Wesele w Starym Młynie Klaudii i Andrzeja Cóż to był za dzień! Klaudia i Andrzej po wielu tygodniach przygotowań, dziesiątkach nieprzespanych nocy i mnóstwie spotkań z różnymi osobami powiedzieli sobie TAK i zorganizowali wesele w Starym Młynie! Pogoda w dzień ślubu była wspaniała, słońce co jakiś czas wyglądało zza chmur a temperatura powietrza była optymalna.

Plener ślubny Ziemiełowice

Skatepark i Pałac czyli pomysł na plener ślubny

Pałac Ziemiełowice i Skatepark w Wieruszowie – plener ślubny Anna i Cezary to para młoda mieszkająca w Wieruszowie. Kilkanaście dni po ślubie postanowiliśmy wybrać się na plener ślubny. Padła propozycja na dwie lokalizacje: Skatepark w Wieruszowie oraz Pałac w Ziemiełowicach. Dzień zapowiadał się na bardzo pogodny. Temperatura powietrza oscylowała w granicach 22 stopni Celsjusza. Wymarzone warunki. Do dzieła!

Fotograf Pleszew

Byczek się żeni – świetne wesele w Pleszewie

Przepiękne wesele w Pleszewie Karoliny i Dominika. Minął już prawie rok od tego ślubu, a ja wciąż wracam do tych chwil. Na myśl o tym dniu moje serce staje się gorące, a uśmiech na twarzy błyszczy niczym dopiero co wywołana klisza 35mm. Wygląda na to, że ta historia ślubna będzie wyjątkowa. Zapnijcie pasy!

Wakacje w Chorwacji łódka

Legendarne wakacje w Chorwacji – cz.2/3 – Zagrzeb i wodospady Krka

Wakacje w Chorwacji cz. 2/3 – Zagrzeb i Park Narodowy Krka W poprzednim wpisie opowiedziałem o tym skąd wzięła się idea na wyjazd do Chorwacji, o tym jak odwiedziliśmy Budapeszt i Jezioro Balaton (jeśli jeszcze nie czytałaś tego wpisu o wczasach w Chorwacji, teraz jest na to dobry moment). W niniejszym artykule odwiedzamy Zagrzeb – stolicę Chorwacji, spacerujemy przy zachodzie słońca wybrzeżem morza Adriatyckiego i odwiedzamy przepiękny Park Narodowy Krka. Zapraszam!

Zdjęcia z chrztu dziecko w trakcie sakramentu

Fotograf na chrzest – 5 cennych porad dlaczego powinnaś go mieć

Zdjęcia z chrztu świętego – czy warto angażować profesjonalistę? Chrzest święty to sakrament nawrócenia i oczyszczenia. To również jeden z najważniejszych dni w życiu dla Ciebie jako matki i dla Twojego dziecka. Poprzez obrzęd wkracza ono do wspólnoty kościoła katolickiego.

12 pytań do fotografa ślubnego

Wasz fotograf ślubny – 12 pytań które powinniście mu zadać na spotkaniu. Gdy przejrzeliście już wszystkich fotografów spośród setek ofert dostępnych w internecie, czas spotkać się z z wybranymi 2-3 i wybrać najlepszego. Przecież to osoba, która będzie cały dzień Waszej super ważnej uroczystości obok Was. To przy niej macie czuć się komfortowo i naturalnie. Jest kilka pytań, które pomogą Wam wybrać tego najlepszego. Na co zwrócić uwagę i o co zapytać? Podpowiadam!

Wyspa BOL plaża

Legendarne wczasy w Chorwacji – cz.1/3 – Węgry

Wczasy w Chorwacji – cz. 1/3 – Węgry Co to jest Dalmacja, po co jechać do Budapesztu i dlaczego taksówki są żółte? Tego i innych ciekawostek dowiesz się z tego cyklu artykułów. Co ważniejsze zobaczysz zdjęcia i od razu narobisz sobie ochoty na wyjazd. Przed Tobą wczasy w Chorwacji Anno Domini 2015.