logo

Fotograf ślubny | Michał Szczepański

 

O mnie – czyli Rodzina i Fotografia

Mieć możliwość robienia w życiu tego co się kocha, to wielka łaska dana od Stwórcy. Ja robię to co kocham – przebywam z ludźmi i ich fotografuję. Tworzę historie moim okiem. Przede wszystkim jednak jestem mężem i ojcem. Mam wspaniałą żonę i wspaniałe dzieci.

Żyję pełnią życia 🙂

 ————————————————————-

Więcej o fotografii…

Jestem fotografem, więc temat przewodni tej witryny to zdjęcia. Chcąc głębiej wejść w ten wątek można by rozpisać się na kilkadziesiąt stron a przecież nie jesteś tutaj wyłącznie po to by czytać ale również po to by oglądać!

Moja strona internetowa w sieci istnieje od kilku lat, niemniej w ostatnim okresie postanowiłem poświęcić więcej energii na jej rozwój, szczególnie w obszarze tematów takich jak fotografia ślubna oraz prowadzenie bloga po to, aby podzielić się z Tobą efektami mojej pracy i zdobytą wiedzą, a przez to ułatwić Wam podjęcie wielu ważnych decyzji, a także umilić czas!

Fotograf uczy się od ojca – malarza.

Już od wczesnych lat młodości interesowałem się otaczającymi mnie kolorami świata. Mój ojciec był z zamiłowania malarzem i czasem zabierał mnie na plenery, bywaliśmy na takich wyjazdach najczęściej w okolicach miast takich jak Kępno, Opole czy Kalisz. Tam mogłem podpatrywać Jego pracę w obrębie dobierania istotnych elementów kompozycji: tworzenia kadru, kreowania perspektywy, malowania światłem.

Dzięki tym czynnikom od najmłodszych lat uczyłem się pokazywania indywidualnego zamysłu i przesłania dla konkretnej klatki filmu, który powinienem jako artysta przedstawiać w pracy fotografa. Starannie wybierane kadry nabierały głębi dzięki wyposażeniu ich we wspomniane wyżej elementy.

Tak, po latach spędzonych na podglądaniu mojego taty, z czasem podjąłem decyzję o tym, że stworzę własny styl, łącząc wszystkie poznane dotychczas składniki.

Udane początki fotografii, które trwają do dziś.

Próby malowania spaliły na panewce. Okazało się, że moja ręka bardziej nadaje się do robienia zdjęć a oko do wspomagania ręki w ustawianiu odpowiedniego kadru. Przez lata fotografowałem amatorsko. Chciałem poznać i zgłębić każdy element fotografii.

Gdy, dzięki pomocy rodziny w 2006 roku nabyłem pierwszą lustrzankę cyfrową, zapragnąłem zanurzyć się w tej materii jeszcze bardziej. 2007 rok był przełomowy. Zadebiutowałem na ślubie jako fotograf. Wtedy jeszcze z bardzo okrojonym i podstawowym wyposażeniem.

Zarówno moje doświadczenie zawodowe jak i sprzęt wymagały wielu usprawnień. Wspominam tamten ślub do dnia dzisiejszego. Niektóre chwile pamiętam bardzo dokładnie. Cały dzień zdjęciowy minął bardzo dobrze. Z Parą Młodą do dziś mam kontakt i przy każdej okazji dziękuję im za obdarzenie mnie zaufaniem, gdy byłem na początku zawodowej drogi.

Lata rozwoju i podnoszenia poziomu artystycznego.

Dzięki temu pierwszemu krokowi postawionemu w świecie zawodowej obsługi kierowanej bezpośrednio dla klienta – bez mała dwanaście lat temu – przez kolejne lata miałem okazję rozwijać się bardzo dynamicznie. Setki zrobionych zdjęć, mnóstwo kadrów, jeszcze więcej prób i błędów, wszystko po to aby dziś osiągnąć prezentowany poziom i styl artystyczny.

Oglądając swoje portfolio zdjęciowe z minionych lat zauważam, dynamiczny rozwój moich umiejętności. Duży krok uczyniłem szczególnie w reportażu ślubnym. Klienci to widzą i mnie oceniają jako fotografa. Strona na której znajdują się ich opinie o mojej pracy rozrasta się każdego dnia. Kto wie, może następna będzie Twoja?

Portrety ludzi to także dziedzina, w której czuję się dobrze i z dnia na dzień szlifuję swój warsztat. Tak oto zainspirowany pięknem otaczającego nas świata zostałem fotografem, który przy każdym naciśnięciu spustu migawki spełnia się życiowo i zawodowo. Od strony prywatnej, jestem osobą komunikatywną i optymistyczną, rozwijającą się w różnych obszarach.

Zawodowy fotograf to profesjonalna obsługa klienta.

Oprócz rozwoju osobistego jako fotograf,  staram się również na bieżąco wzrastać w innych aspektach, ważnych w kontakcie się z klientami. Jednym z nich jest komunikacja w języku angielskim. W dobie łatwości międzynarodowego porozumiewania się, umiejętność prowadzenia dialogu w obcym języku jest konieczna. Usługi jakimi się zajmuję mają cechę uniwersalności dlatego moja oferta skierowana jest do klientów z całego świata.

Michał