logo

Fotografia ślubna i jej (r)ewolucja.

Fotografia ślubna portfolio plener w zamku topacz

Portfolio ślubne:


Fotografią interesuję się od najmłodszych lat, a w 2017 roku minie dekada od momentu w którym szczególne miejsce zajmuje fotografia ślubna. Przez cały ten czas śledzę szczegółowo branżę weselną i corocznie zauważam zmieniające się w niej trendy.

Fotografia ślubna i jej (r)ewolucja.

Fotografia ślubna - Druhny

Zmienia się moda ślubna, inny jest wystrój sal weselnych. Zmienny nurt można zaobserwować również w obrączkach jakie wybieracie. Żółte złoto nadal jest popularne, jednak coraz większym zainteresowaniem cieszą się obrączki z białego czy nawet różowego złota.

Ewolucji ulega także fotografia ślubna. Jeszcze 10 lat temu odbierałem telefony – nawet z dużych miast takich jak Kalisz czy Opole, z zapytaniem o wykonanie sesji zdjęciowych (w czasie trwania przyjęcia weselnego) w studio.

Kiedyś studio, dzisiaj plener.

Fotografia ślubna - Para Młoda na plenerze we WrocławiuJakby ktoś nie pamiętał, chętnie przypomnę o co chodziło. Spoglądając wstecz parę lat, mało kto decydował się na sesję plenerową innego dnia. Znaczna część Par Młodych postanawiała udać się na klika ujęć do studia fotograficznego. Musieli specjalnie wyjść z przyjęcia weselnego i dojechać do fotografa. Efekt był taki, że Nowożeńców nie było na sali przez 2-3 godziny a zespoły muzyczne prześcigały się w wymyślaniu zabaw witających Nowożeńców po powrocie.

W obecnych czasach to już się raczej nie zdarza. Dzisiaj to fotograf towarzyszy Państwu Młodym i dokumentuje wszystko co dzieje się wokół nich przez ten cały, wspaniały i wyjątkowy dzień.

Fotografia ślubna – ceny to nie wszystko.

Fotografia ślubna - Druhowie na weseluW dobie wszechobecnych aparatów fotograficznych: czy to w smartfonie czy w bardziej klasycznej formie podręcznej „małpki”, trudno jest wybrać zdjęcia, które będą utrzymywały satysfakcjonujący poziom artystyczny, czy też spełniały Wasze indywidualne wymagania dotyczące choćby kolorystyki zdjęcia czy efektu ruchu. Tak duża ilość robionych i oglądanych obrazów może powodować zmniejszenie naszej wrażliwości na ich jakość czy indywidualność.

Ilu odbiorców tyle opinii, niemniej jednego jestem pewien i mogę z czystym sumieniem stwierdzić, że coraz więcej moich klientów nie bierze w pierwszym rozrachunku ceny jaką wyznaczyłem za swoje usługi ale rozkładają ten element na inne, takie jak: poziom obsługi, jakość obróbki zdjęciowej, doświadczenie zawodowe, wypracowany własny styl, oferta fotografii ślubnej – jej dopasowanie, oprawę produktu końcowego czy klasę sprzętu fotograficznego. Dzięki temu wiedzą czego mogą się spodziewać, w jaki sposób będą obsłużeni, a także czy usługa którą zamówili utrzyma wysoko postawioną przez Nich poprzeczkę.

Poznaj swojego fotografa.

Fotografia ślubna Sesja PlenerowaZ roku na rok zwiększa się również wpływ osoby fotografa – a więc bezpośredniej z nim relacji – na to jak klient czuję się w jego obecności. Ma to kluczowe znaczenie dla efektywnej współpracy i pozytywnego obycia z osobą fotografa w dniu ślubu.

Swobodne i naturalne zachowanie ma doniosły wpływ na efekt końcowy, widoczne to jest szczególnie na zdjęciach. Dlatego bardzo ważne są opinie ślubne o fotografie uzyskane od dotychczasowych klientów. Każda pozytywna referencja jest dla mnie wspaniałą gratyfikacją, jeszcze mocniej napędzającą mnie do rozwoju samego siebie dla Was. Zobacz 12 pytań, które powinnaś zadać na spotkaniu z fotografem ślubnym.

Wypracowanie tych wielu istotnych czynników budujących obraz profesjonalisty, wymaga dużej charyzmy i lat doświadczenia. Spotkania zarówno klienta otwartego na współpracę i poddającego się bezgranicznie woli fotografa, a także takiego, który ma konkretne wymagania co do charakteru pracy, stawianych zadań czy końcowego oprawienia zdjęć w album ślubny.

Kompleksowa obsługa fotograficzna.

Fotografia ślubna Pani MłodaWszystkie te okoliczności powodują wzrost mojego doświadczenia, a co za tym idzie wyższą jakość obsługi klienta, bardziej naturalne zachowanie się Pary Młodej przed obiektywem skutkujące ładniejszymi zdjęciami, więcej uśmiechu i radości na każdej wykonanej klatce, i tak dalej, i tak dalej. Zalet, które mógłbym wymieniać jest bezliku.

Pamiętajcie, że wszystkie one będą pozytywnymi przymiotami Waszych zdjęć a dzień Waszego ślubu – najpiękniejszy i najwspanialszy, zostanie zapamiętany na zawsze. Dlatego wybór fotografa ślubnego to (wbrew pozorom) nie taka prosta sprawa. Szczerze mówiąc, ta osoba pozostanie – pośrednio – w Waszym domu na lata.

Przy każdej okazji, gdy będziecie rodzinnie siadać do stołu, żeby obejrzeć i powspominać ten wyjątkowy dzień, Wasz fotograf ślubny również będzie się pojawiał. Styl w jakim zrobił zdjęcia, forma ich oprawienia czy jakość wykonania, za każdym razem przypomni o sobie w momencie otwarcia albumu.

Lata pracy artysty w jednej galerii.

Fotografia ślubna Plener ślubnyPortfolio to wizytówka artysty. Trudno jednakże w jednej galerii przedstawić cały dotychczas wykonany materiał zdjęciowy. Nie łatwo również wybrać te najlepsze, ze z góry zaplanowanym zamiarem wykorzystania ich w portfolio. Jedno czy dwa zdjęcia z konkretnego wesela nie są w stanie przekazać nawet części związanych z całym dniem emocji i niepowtarzalnych chwil. To przecież cały album, cała historia opowiedziana od przygotowań, które często rozpoczynają się już u fryzjera gdzie Pani Młoda rozpoczyna przygotowania, przez ceremonię zaślubin w kościele, przyjęcie weselne aż po sesję plenerową opowiadają i tworzą wyjątkowy klimat wydarzenia.

Każdy z nas jest na swój sposób niezwykły, jeśli dołożymy do tego drugą osobę do pary, mamy mieszankę ponadprzeciętną, a gdy te dwie osoby, kobieta i mężczyzna pokochają się i zechcą stworzyć rodzinę poprzez sakramentalny związek małżeński to historia ich miłości staje się wybitna i zjawiskowa. Jako osoba, którą chcecie obdarzyć kredytem zaufania, jestem zobowiązany do jak najlepszego oddania w formie fotografii wyjątkowych chwil upamiętniających ten dzień Was i Waszą zjawiskową miłość.

Odwiedź również bloga.

Fotografia ślubna - plener ślubny w ChorwacjiZachęcam Cię do zapoznania się z poniższą galerią, z subiektywnie przeze mnie wybranymi kilkunastoma obrazami. Decydując o tych, które mają pojawić się w tym portfolio, musiałem podjąć trudne decyzje o rezygnacji z wielu świetnych zdjęć. Gdybym tego nie zrobił, jego rozmiar zwiększyłby swoją objętość kilkukrotnie. Dlatego zapraszam Cię do odwiedzin rozwijającego się prężnie bloga zawierającego trzy kategorie, dla Twojej wygody:

Historie ślubne, w których opowiadam zrealizowane już śluby i sesje plenerowe. Wpisy obowiązkowe do przejrzenia!
Oferta ślubna to szczegółowe informacje o możliwościach oprawy zdjęć czy mojej obecności w Waszym dniu.
Po godzinach – tu dowiesz się o rzeczach ważnych i ciekawych związanych z tematyką ślubną.

Leave a comment