Jesienna sesja narzeczeńska Martyny i Maćka
Jesienna sesja narzeczeńska na tle zachodzącego słońca
Opublikowane: 02/09/2020

Jesienna sesja narzeczeńska.

Jesienią wiele miejsc pięknieje w kolorach ciepłego słońca. Złocisty odcień promieni jest niepowtarzalny a przyroda nabiera kolorów, promieniujących urokliwą barwą. Przyroda staje się wtedy nadzwyczajna. Tak jak latem słońce pali wszystko na swojej drodze tak jesienią otula i ociepla. Jesienna sesja narzeczeńska to czas na wykorzystanie wszystkich zalet pięknej pory roku, przygotowującej świat na przyjście zimy.  Widać to bardzo dobrze na poniższych zdjęciach.

Jak to wszystko się zaczęło?

Martyna i Maciek to para, która zaprosiła mnie na swoje wesele (znacie wpis z historii ślubnych? jeśli nie to link podaję niżej). Umówiliśmy się także na jesienną sesję narzeczeńską. Cel był jasny: lepiej się poznać, przyzwyczaić do obecności fotografa i stworzyć fantastyczną pamiątkę.

Chciałbym jednak zacząć ten wpis trochę od tyłu, zdjęciem tej pięknej pary z pierwszego tańca.

Zdjęciem, które pokazuje, że swoboda wobec fotografa poznanego wcześniej na sesji narzeczeńskiej ma realny wpływ na końcowy efekt.

Zobaczcie sami:

Hotel Maxim Stawiszyn - para młoda wpatrzona w siebie podczas pierwszego tańca w dymie.

Pierwszy taniec Martyny i Maćka. Lekkość i swoboda, radość i miłość.

A tu więcej zdjęć z dnia wesela Martyny i Maćka w Maximie.

Sesja narzeczeńska miała ogromny  wpływ na otwartość i naturalność Pary Młodej. Powyższe zdjęcie to potwierdza. Niektórzy z Was mogą je kojarzyć z mojego biura (a także ze stories), ponieważ wisi na ścianie w formie dużego obrazu na płótnie Canvas – 100×70 cm.

Ta fotografia była także głównym zdjęciem tła na mojej stronie Facebook w roku 2019.

Zanim jednak przejdziemy do zalet i podpowiedzi o tym jak przygotować się do sesji narzeczeńskiej, poznajmy miejsce, w którym pracowaliśmy.

Sesja narzeczeńska w agroturystyce pod Kaliszem

O tym, że agroturystyka “Pod Bocianem” to dobre miejsce na zdjęcia przekonałem się dopiero jak tam dotarłem. Świetni właściciele, którzy przyjęli nas radośnie. Piękna okolica z bezpośrednim dostępem do rzeki, kajakami. Mogliśmy także rozpalić ognisko, upiec kiełbaski i fotografować do zachodu słońca. Atmosfera była sielska i radosna. To miało pozytywny wpływ na sesję.

Na końcu tego wpisu dodałem mapę z adresem agroturystyki, jest ona w okolicach Kalisza.

Relacja jest najważniejsza

Ja jako fotograf relacjonuję to co dzieje się między ludźmi. Chwytam możliwie najlepiej to co widzę i moim okiem zatrzymuję w klatce fotografii. Jednak to relacja kobiety i mężczyzny tworzy klimat na zdjęciach. Uczucia są najważniejsze, to jak się zachowują wobec siebie, jak się do siebie odnoszą i wzajemnie szanują.

Jesienna sesja narzeczeńska – galeria

Zapraszam Was na zdjęcia. Ucztę pełną miłości, radości i koloru. Ucztę relacji i spontaniczności.

Co mówi para narzeczonych po sesji?

“Nigdy wcześniej nie byliśmy na profesjonalnej sesji zdjęciowej, trochę stresowała nas wizja obecności fotografa w dniu wesela. Jesienna sesja narzeczeńska to był strzał w 10! Spędziliśmy czas mega swobodnie, było dużo śmiechu, a zdjęcia robiły się same 😉 i to jakie zdjęcia!”

Martyna i Maciek

Zalety sesji narzeczeńskiej

 1. Sesja narzeczeńska to miły czas który spędzicie wspólnie.
 2. Zdobędziecie bezcenne doświadczenie w pozowaniu i pracy przed obiektywem.
 3. Oszczędzicie sobie dodatkowych nerwów w dniu ślubu.
 4. Zdjęcia ze ślubu będą jeszcze lepsze.
 5. Fotografie z sesji narzeczeńskiej wykorzystacie w dniu ślubu – wydruk do ramek, obraz na ścianę, podziękowanie dla rodziców.
 6. Otrzymacie piękną pamiątkę z narzeczeństwa, do której będziecie wracać całe życie.

To tylko kilka atutów sesji. Nie czekajcie, działajcie.

Jak się przygotować do zdjęć?

Zdjęcia są dla Was. Na fotografiach jesteście Wy i Wasza relacja. Uczucia, miłość, radość ze wspólnego spędzania czasu. To jest na zdjęciach najważniejsze i najbardziej widoczne. Co do rzeczy dodatkowych:

 1. Miejsce – wyboru możemy dokonać wspólnie lub możecie coś zaproponować. Czy będzie to architektura (np.: miasto) czy natura (np.: las, polana). Może być również związane z Wami, np.: gdzie się poznaliście lub gdzie lubicie spędzać czas.
 2. Termin – dla zdjęć plenerowych ważna jest bieżąca pogoda dlatego termin ustalamy dosłownie na dzień lub dwa przed sesją (w zależności od pogody).
 3. Gadżety – w powyższych zdjęciach widzieliście jedzenie, koszyk, napoje. Można zabierać różne przedmioty i dodatki, związane z Wami lub Waszymi pasjami. Na pewno z nich skorzystamy.
 4. Makijaż – jeśli czujesz taką potrzebę i wiesz, że będziesz lepiej się czuć w makijażu – zrób to profesjonalnie! (tu przeczytaj więcej o zaletach dobrego makeupu)
 5. Ubranie – gorąco zachęcam do zmian stroju w trakcie sesji narzeczeńskiej, zarówno Panów jak i Panie. Dzięki temu zdjęcia będą barwniejsze i zróżnicowane. Pełna dowolność i śmiałość zalecana.

Zobacz prezentację multimedialną

Jeśli lubisz zmieniające się zdjęcia w formie klipu multimedialnego to zapraszam Cię do obejrzenia poniższego filmu.

Miejsce gdzie robiliśmy zdjęcia

Poniżej mapa z miejscem gdzie pracowaliśmy w trakcie sesji narzeczeńskiej. Z centrum Kalisza to około 20 minut jazdy. Jak więc sami widzicie nie trzeba daleko jeździć.

Postscriptum

Rok później wybraliśmy się z Martyną i Maćkiem na sesje plenerową w Góry Stołowe ale to temat na odrębny artykuł… 🙂

Jesienna sesja narzeczeńska – podsumowanie

Pamiątka na lata dla wszystkich. Tak podsumuję ten wpis. Sesja narzeczeńska jest niezastąpioną formą zatrzymania okresu przygotowania do małżeństwa, czasu wyjątkowego. Z fotografujmy to i wspominajmy przez lata!

M.

Odwiedź mój instagram i korzystaj do woli!

TO TEŻ MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ

0 komentarzy