Legendarny wyjazd do Chorwacji – Szybenik i Trogir
Wyjazd do Chorwacji
Opublikowane: 20/03/2017

Szybenik i Trogir – trzecia część legendarnego wyjazdu do Chorwacji

Przed Wami legendarny wyjazd do Chorwacji. Nadszedł wreszcie czas na długo oczekiwaną relację z podróży. Odwiedzamy Szybenik oraz Trogir.

Po wspaniałych widokach i pięknej aurze na wodospadach Krka, myślałem, że już nic mnie nie zaskoczy. Jakże się myliłem! Chorwacja to niezliczona ilość piękna. Wspaniała przyroda ale także niesamowita architektura. Nie wspomnę o klimacie każdego z miejsc. Jest po prostu niepowtarzalny. Powoduje, że chcesz tam wracać każdego roku. Chcesz zwiedzać po raz n-ty te same miejsca, które wciąż zachwycają.

Wyjazd do Chorwacji: to historia, która wciąż powraca

Chorwacja jest jak podręcznik do historii, którego nie wystarczy przeczytać i zapamiętać. Jego trzeba “zaczytywać”, by po którymś razie wreszcie złapać wątek i zrozumieć. Chorwacja jest jak jazda na rowerze latem w pełnym słońcu. Ciągle chcesz jechać szybciej i szybciej by ciepły wiatr ochładzał Twoje ciało z palącego słońca. Chorwacja jest jak wir, w który wpadasz i nie możesz z niego się wydostać choć wciąż próbujesz bo wiesz, że możesz utonąć.

Zachłysnąłem się Chorwacją bardzo. Może nawet i zakochałem się..?

Moją domeną są fotografie, dlatego pozwólcie, że pokażę Wam kilka zdjęć z tych przepięknych miejsc jakimi są Szybenik i Trogir.

Szybenik

Szybenik to historyczne miasto Chorwacji z przepiękną starówką. To tutaj ma ujście do Morza Adriatyckiego rzeka Krka.

Ciekawostka: To najstarsze miasto rodowe Chorwatów na wschodnim adriatyku – więcej znajdziesz tutaj.

Lokalizacja Szybenika na mapie:

Street view – zaczynamy przed Katedrą św. Jakuba:

Starówka Szybenika to również miejsce w którym wykonywałem sesję plenerową Mateusza i Ani. Więcej zdjęć znajdziecie w tym wpisie:

Plener ślubny w Chowacji

Trogir

Trogir to drugie miasto, które odwiedzamy. Położone w środkowej Dalmacji, połączone jest mostem z wyspą Ciovo. Trogir to miasto portowe założone w III w. p.n.e. przez greckich kolonistów. Pierwsza nazwa brzmiała Tragurion czyli Kozia Wieś. Starówka Trogiru zachwyca. Wyjazd do Chorwacji bez odwiedzenia Trogiru to wyjazd stracony. Promenada z palmami to wizytówka miasta.

Trogir leży 50 km na południowy wschód od Szybenika. Dokładna lokalizacja:

 

Podsumowanie

Jeśli zastanawiacie się nad wyjazdem do Chorwacji, to mam nadzieję, że moimi wpisami choć trochę Was do tego zachęciłem. Ze swojej strony szczerze Wam polecam. Ja w Chorwacji byłem już trzy razy. Zapewniam, że to nie jest moje ostatnie słowo.

Chorwacja jest zbyt piękna, żeby na trzech razach skończyć!

Wyjazd do Chorwacji za nami. Co przed nami? Wieczne miasto Rzym! To już niebawem 🙂

TO TEŻ MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *