Sesja narzeczeńska w okolicach Kalisza - Bomba dla przyszłej Pary Młodej
logo

Sesja narzeczeńska Martyny i Maćka

Sesja narzeczeńska para na tle zachodzącego słońca

Sesja narzeczeńska w okolicach Kalisza.

Jesienny okres to bardzo dobry moment na sesję narzeczeńską a miasto Kalisz i jego okolice obfitują w wiele pięknych miejsc. Złocisty odcień promieni słońca jest niepowtarzalny a przyroda nabiera kolorów, promieniujących urokliwą barwą.

Sesja narzeczeńska jesienią? Tak!

Już powyższe argumenty przemawiają za tym, że warto rozważyć sesję narzeczeńską jesienią. Przyroda staje się wtedy nadzwyczajna. Tak jak latem słońce pali wszystko na swojej drodze tak jesienią otula i ociepla. To widać też na zdjęciach z sesji narzeczeńskiej.

Jak to wszystko się zaczęło?

Martyna i Maciek to para, która zaprosiła mnie na swoje wesele (znacie wpis z historii ślubnych? za chwilę podam linka). Umówiliśmy się także na sesję narzeczeńską, dla poznania się wzajemnie i obycia z aparatem. Z założenia zdjęcia i efekt finalny miał być efektem ubocznym z wzajemnego poznania się.

Chciałbym jednak zacząć ten wpis trochę od tyłu, zdjęciem tej pięknej pary z pierwszego tańca. Zdjęciem, które pokazuje, że swoboda wobec fotografa poznanego wcześniej na sesji narzeczeńskiej ma realny wpływ na końcowy efekt. Zobaczcie sami:

Hotel Maxim Stawiszyn - para młoda wpatrzona w siebie podczas pierwszego tańca w dymie.
Pierwszy taniec Martyny i Maćka.

A tu więcej zdjęć z dnia wesela Martyny i Maćka w Maximie.

Sesja narzeczeńska miała ogromny  wpływ na otwartość i naturalność Pary Młodej. Powyższe zdjęcie to potwierdza. Niektórzy z Was mogą je kojarzyć z mojego biura (a także ze stories), ponieważ wisi na ścianie w formie dużego obrazu na płótnie Canvas – 100×70 cm. Ta fotografia była także głównym zdjęciem tła na mojej stronie Facebook w roku 2019.

Sesja narzeczeńska w agroturystyce pod Kaliszem

O tym, że agroturystyka „Pod Bocianem” to dobre miejsce na sesję narzeczeńską przekonałem się dopiero jak tam dotarłem. Świetni właściciele, piękna okolica, bezpośredni dostęp do rzeki, kajaki… wiedziałem, że będzie dobrze. I było.
Zapraszam Was na zdjęcia (wreszcie!). Na końcu tego wpisu dodałem mapę z adresem agroturystyki, jest ona w okolicach Kalisza.

Galeria wybranych zdjęć:

Co mówi para narzeczonych po sesji?

„Nigdy wcześniej nie byliśmy na profesjonalnej sesji zdjęciowej, trochę stresowała nas wizja obecności fotografa w dniu wesela. Sesja narzeczeńska to był strzał w 10! Spędziliśmy czas mega swobodnie, było dużo śmiechu, a zdjęcia robiły się same 😉 i to jakie zdjęcia!”

Martyna i Maciek

Podsumowanie zalet sesji narzeczeńskiej

 1. Sesja narzeczeńska to miły czas który spędzicie wspólnie.
 2. Zdobędziecie bezcenne doświadczenie w pozowaniu i pracy przed obiektywem
 3. Oszczędzicie sobie dodatkowych nerwów w dniu ślubu.
 4. Zdjęcia ze ślubu będą jeszcze lepsze
 5. Fotografie z sesji narzeczeńskiej wykorzystacie w dniu ślubu – wydruk do ramek, obraz na ścianę, podziękowanie dla rodziców.
 6. Otrzymacie piękną pamiątkę z narzeczeństwa, do której będziecie wracać całe życie.

To tylko kilka atutów sesji. Nie czekajcie, działajcie.

Jak się przygotować do zdjęć

Zdjęcia są dla Was. Na fotografiach jesteście Wy i Wasza relacja. Uczucia, miłość, radość ze wspólnego spędzania czasu. To jest na zdjęciach najważniejsze i najbardziej widoczne. Co do rzeczy dodatkowych:

 1. Miejsce – wyboru możemy dokonać wspólnie lub możecie coś zaproponować. Czy będzie to architektura (np.: miasto) czy natura (np.: las, polana). Może być również związane z Wami, np.: gdzie się poznaliście lub gdzie lubicie spędzać czas.
 2. Termin – dla zdjęć plenerowych ważna jest bieżąca pogoda dlatego termin ustalamy dosłownie na dzień lub dwa przed sesją (w zależności od pogody).
 3. Gadżety – w powyższych zdjęciach widzieliście jedzenie, koszyk, napoje. Można zabierać różne przedmioty i dodatki, związane z Wami lub Waszymi pasjami. Na pewno z nich skorzystamy.
 4. Makijaż – jeśli czujesz taką potrzebę i wiesz, że będziesz lepiej się czuć w makijażu – zrób to profesjonalnie! (tu przeczytaj więcej o zaletach dobrego makeupu)
 5. Ubranie – gorąco zachęcam do zmian stroju w trakcie sesji narzeczeńskiej, zarówno Panów jak i Panie. Dzięki temu zdjęcia będą barwniejsze i zróżnicowane. Pełna dowolność i śmiałość zalecana.

Zobacz prezentację multimedialną

Jeśli lubisz zmieniające się zdjęcia w formie klipu multimedialnego to zapraszam Cię do obejrzenia poniższego filmu.

Miejsce gdzie robiliśmy zdjęcia

Poniżej mapa z miejscem gdzie pracowaliśmy w trakcie sesji narzeczeńskiej. Z centrum Kalisza to około 20 minut jazdy. Jak więc sami widzicie nie trzeba daleko jeździć.

Postscriptum

Rok później wybraliśmy się z Martyną i Maćkiem na sesje plenerową w Góry Stołowe ale to temat na odrębny artykuł… 🙂

Comments are closed.

Messenger icon