Weselny drink bar – Tequila Sunrise czy Sex on the Beach?
Pokaz barmański w wykonaniu Darka Owczarka z Oryginalnybar.pl
Opublikowane: 11/10/2016

Weselny drink bar – popijamy koktajle na przyjęciu weselnym

Z roku na rok weselny drink bar przybiera na popularności. Będąc fotografem ślubnym spotykam co raz częściej barmanów na weselu. Czy weselny drink bar to dobry pomysł? Co oferują barmani i na co zwrócić uwagę przy wyborze? Pozwólcie, że podzielę się z Wami moimi osobistymi spostrzeżeniami.

Obecność barmana na weselu na pewno podnosi prestiż imprezy. Jeśli tylko barman sobie radzi… Popularność drink barów na przyjęciach weselnych rośnie, nie mniej w Polsce jest to jeszcze nowość. Przedstawię Wam największe zalety obecności barmana. Zaznaczam, że to subiektywna ocena. Kolejność ma znaczenie! 🙂

1. Nie wszyscy muszą pić wódkę na weselu.

Wujek zapewne nie odmówi wódeczki z kieliszka ale czego napije się ciocia? Też musi pić “czystą”? Niekoniecznie… Jasnym jest, że wódka na polskim weselu to element tradycji. Nie znaczy to jednak, że ma być tylko wódka. Często zdarza się również przygotowany stolik z bimberkiem, naleweczką, cytrynówką i kilkoma winami do wyboru. Z moich obserwacji wyraźnie wynika jednak, że gdy goście na przyjęciu weselnym mają możliwość wyboru, częściej decydują się na drinka od barmana. Szczególnie panie są oczarowane koktajlami alkoholowymi (lub bezalkoholowymi) jakie serwują barmani. Tequila Sunrise, Sex on the Beach czy może Malinowa Rozkosz? Słodkie, ładne, pyszne, na weselu… hmmm 🙂

2. Powitalny drink – zamiast standardowego szampana – udekorowany.

Jeśli chcecie mieć niepowtarzalnego “welcome drinka”, tutaj profesjonalny barman przyjdzie Wam z pomocą. Możliwości jest wiele. Jedno jest jest pewne: będzie ładny i wyjątkowy a jeśli go dobrze “posłodzicie” to także słodki!

3. Pokaz barmański – ostra jazda bez trzymanki… butelek!

Wyjątkowe wydarzenie przy którym goście weselni całkowicie rozładują swoje smartfony. Gdy tylko zaczyna się pokaz flair, publiczność wyciąga komórki i nagrywa czekając na to, aż któraś z butelek wypadnie. A tak całkiem serio to dobry pokaz robi niesamowite wrażenie. Wiem co piszę, widziałem już kilka!

A tak wygląda to w ruchu:

4. Konkursy dla gości – złapiesz butelkę?

Wydaje się Wam, że podrzucić i złapać butelkę to nic prostszego? Jesteście w błędzie! Dobry barman to także świetna zabawa dla gości. Po obejrzeniu pokazu mogą się osobiście wykazać i wygrać niespodziankę od Pary Młodej. Spróbujecie? 🙂

5. Wspaniała zabawa i mnóstwo pytań!

Jak wspomniałem wcześniej, weselny drink bar to dosyć nowy dodatek do przyjęć weselnych, dlatego goście są aktywnie zainteresowani umiejętnościami barmanów jak i zawartością koktajli. Podchodzą, pytają i kosztują.

6. Co piją najczęściej Panie a co Panowie?

Zadałem pytanie profesjonalistom w temacie – Dariuszowi Owczarkowi z OryginalnyBar.pl oraz Kacprowi Dylakowi z CandyBar: Jakie koktajle wybierają goście weselni? Czy Panowie piją to samo co Panie?  Czym wyróżnia się barman na weselu?

Dariusz Owczarek: “Nie ma tutaj reguły choć przeważnie Panie wybierają słodsze drinki lub bardziej orzeźwiające. Panowie częściej niż płeć piękna proszą o coś mocniejszego tutaj zawsze proponujemy jednego z lepszych klasyków jakim jest koktajl Old Fashioned czyli whisky, cukier i bitters (gorzkie krople do aromatyzowania koktajli). Dla Pań Wiosenny Collins to świetna propozycja (40 ml Gin, 20 ml sok z cytryny, 20 ml syrop z kwiatu bzu, uzupełnienie wodą gazowaną).

Kacper Dylak: W Candy Barze królują koktajle ze świeżych owoców. Na wszystkie przyjęcia tworzymy różne, niepowtarzalne smaki, tak aby każdy z gości mógł wybrać coś dla siebie. Stawiamy na wysoką jakość produktów oraz ich sezonowość. Na weselach w czerwcu zaskakujemy połączeniem truskawki z domowym syropem waniliowym, a we wrześniu przygotowujemy własne konfitury ze śliwek.

7. Koszty i zakres obsługi.

To sprawa bardzo indywidualna. Koszty są bardzo różne, w zależności od zakresu zamawianej usługi. Ceny zaczynają się od 1000 zł. Gdy Wasz budżet ślubny jest już mocno obciążony, podpowiem Wam, że już obecność barmana choćby przez kilka godzin na przyjęciu weselnym (np.: od godz. 19 do godz. 23) jest świetnym dodatkiem. Jeśli zdecydujecie się rozszerzyć zakres usługi, możecie wynająć barmana na całe przyjęcie weselne a także zamówić dodatkowo pokaz barmański.

 Barman na weselu? TAK!

Barman na weselu to świetna rozrywka i ciekawe urozmaicenie Waszego dnia. Pamiętajcie aby decydować się na profesjonalistów w pełnym znaczeniu tego słowa. Ja zadbam o zdjęcia ślubne i mamy komplet 🙂

Gorące podziękowania dla Darka Owczarka z OryginalnyBar.pl, który brał udział w ponad 80 konkursach w Polsce i za granicą a także w mistrzostwach świata w Londynie, za materiały i wsparcie merytoryczne (oraz świetne pokazy barmańskie!). Gorące podziękowania także dla Kacpra Dylaka z Candy Bar.

To na tyle w kwestii barmana, co powiecie na plenerowe wesele w Pałacu Pstrokonie?

TO TEŻ MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ

2 komentarze

  1. Kacper

    Moim zdaniem jest to naprawdę ciekawy pomysł na wesele, co raz więcej ludzi decyduje się na taką atrakcję.

    Odpowiedz
  2. Marta

    Pokaz barmański na weselu czy imprezie integracyjnej to naprawdę świetny pomysł! 🙂

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *